اخبار

 • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  گام اول مانع‌زدایی از کسب‌وکارها چیست؟ اسم رمز ۱۹ مخل تولید اعلام شد و برای تعیین تکلیف روی میز هیات مقررات‌زدایی قرار گرفت. گزارش وزارت «صمت» حاکی از این است که از میان ۱۹ مجوز، رویه یا مقرره که در واقع مخل تولید هستند و عموما برون‌دستگاهی به حساب می‌آیند، ۹ مورد در بخش صنعت، ۵ مورد در بخش معدن و ۵ مورد نیز به بخش اصناف مربوط است.
 • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  سهم تجاری شرکای نامرئی ایران مشخص شد. برآوردها نشان می‌دهد بخشی از تجارت ایران در اروپا و آسیا به‌دلیل محدودیت‌های بین‌المللی، «خارج از دیدرس» در حال انجام است. مرکز پژوهش‌های اتاق ایران در گزارشی با اعلام سهم شرکای نامرئی در صادرات تحلیل کرده که این امر حاکی از ریسک قانونی بالایی است که کسب‌وکارها هنگام تجارت با ایران با آن روبه‌رو هستند؛ چراکه ممکن است به‌دلیل نقض تحریم‌های بین‌المللی، مجازات‌های سنگین برای آنها اعمال شود.
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
  اصلاحیه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارز اعلام شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با هدف بهبود فضای کسب و کار و مانع‌زدایی و پشتیبانی از تولید، اصلاحیه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها را در ۵ بند ابلاغ کرد. بر این اساس، حداقل توان مصرفی مجاز برای صدور مجوز از ۲۵۰ کیلووات به ۱۰۰ کیلووات کاهش می‌یابد
 • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  تکلیف بازگشت دلارهای صادراتی سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۰ مشخص شد جزئیات کامل بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۳۹۷تا۱۴۰۰ اعلام شد. هرچند پیش از این، به صورت جسته و گریخته خبرهایی در این باره منتشر شده بود اما روز پنج‌شنبه (۲۶فروردین) این بسته به طور کامل از سوی بانک مرکزی رونمایی شد. سیاست‌هایی که تکلیف صادرکنندگان را برای بازگشت ارز روشن می‌کند
 • پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  امیرهوشنگ امینی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و انگلیس در اخبار آمده بود که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات و الحاقات بعدی آن طرحی را با امضای بیش از ۵۵ نماینده تهیه و برای بررسی و تصویب به هیات‌رئیسه مجلس ارائه داده‌اند که برای بررسی به کمیسیون‌های مربوط ارجاع شده است.
 • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  قالیباف در برنامه تلویزیونی میز اقتصادی شبکه یک‌ سراسری مورخ ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، با حضور امیرحسین کاوه مدیر عامل گروه صنعتی سدید و حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و عضو شورای عالی بورس، تامین مالی واحد های تولیدی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  رزیابی آمارهای سال ۹۹ نشان می‌دهد سال گذشته حجم سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در بخش صنعت، معدن و تجارت نسبت به مدت مشابه سال قبلش ۱۸۹ درصد افزایش داشته و چین، آلمان و امارات بیشترین حجم سرمایه‌گذاری را در کشور انجام داده‌اند
 • دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  متاسفانه در سازمان غذا و دارو برای تهیه و واردات دارو زدوبندهایی وجود دارد. این سازمان برای لجبازی با برخی شرکت‌های واردکننده، تخصیص ارز را به شرکت‌های نوپا یا خودی با رانت‌های فراوان می‌دهد. به همین جهت سازمان غذا و دارو، دارویی که شرکت ماه‌هاست وارد ایران کرده و حالا در گمرک خاک می‌خورد را به همان شرکت‌های خودی با تخصیص ارز سفارش داده اما بعد از گذشت این همه مدت هنوز یک عدد هم وارد نکرده‌اند.
 • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، ساخت مرکز بین‌المللی همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی «آسیای مرکزی» در مرز ازبکستان و قزاقستان آغاز شد.

  «عسکر مامین» نخست وزیر قزاقستان و «عبدالله عارف‌اف» نخست وزیر ازبکستان در مراسم آغاز ساخت این مرکز حضور پیدا کردند.

  این مرکز جدید در منطقه گذرگاه‌های مرزی «ژیبک ژولی» قزاقستان و «غیشت کوپریک» ازبکستان احداث می‌شود.
 • چهارشنبه ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۹
  رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، ضمن تبریک فرا رسیدن سال ۱۴۰۰، گفت: ۴۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو ارز صادراتی در سال ۹۹ به چرخه اقتصادی کشور بازگشته است.

ملاقات با ما

اصفهان، خیابان شهید دکتر باهنر، کوچه شهید جمال محمد رضایی، پلاک ۱۹۰، ساختمان ایران،طبقه ۴, واحد۷

 

تماس با ما

تلفن:       ۳۳۳۸۵۱۳۷ ۰۳۱ ۹۸+
فکس:     ۴۳۸۵۵۴۶۰ ۰۲۱ ۹۸+

ایمیل ما

info@rns-co.com

info@rns-co.com