اخبار

 • چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰
  رئیس سازمان تامین‌اجتماعی ساوه از ابلاغ «بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان سال ۱۴۰۰ با رویکرد اساسی درحمایت از تولید» خبر داد و اظهار کرد: این مهم با عنایت به نام‌گذاری سال ۱۴۰۰ به‌عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها از سوی مقام معظم رهبری و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مقابله با تحریم‌ها، مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا به‌منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی، اصناف و در اجرای بند (ث) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اجرایی شد.
 • سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰
  مهلت ۴۵ روزه برای انجام تشریفات ترخیص کالا با شناسه یکتای قبض انبار در انبارهای گمرکی (مراجع تحویل‌گیرنده و انبارهای اختصاصی)، ابلاغ شد.به گزارش «ایبِنا» در بخشی از ابلاغیه گمرک خطاب به گمرکات اجرایی، ناظران، مدیران کل و مدیران گمرکات اجرایی آمده است:‌ در اجرای مصوبه هجدهم جلسه شورای اجرایی فناوری کشور مبنی ‌بر به‌کارگیری شناسه یکتای قبض انبار توسط کلیه انبارهای گمرکی از سامانه جامع نیازهای وزارت صمت و به‌منظور اعمال قفل شناسه یکتای قبض انبار در گمرکات، مقتضی است ترتیبی اتخاد شود که انجام تشریفات ترخیص یا اخذ شناسه قبض انبار توسط صاحبان کالا حداکثر ظرف ۴۵ روز صورت پذیرد.
 • دوشنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰
  معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از معافیت شهرک‌های صنعتی از شمول اعمال خاموشی برق برمبنای مصوبه شانزدهم تیرماه هیات‌وزیران خبر داد. فتحعلی محمدزاده در گفت‌وگو با «ایرنا» افزود:‌ این مصوبه از همان تاریخ ابلاغ‌شده برای دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط به‌ویژه شرکت‌های برق منطقه‌ای ‌و توزیع برق لازم‌الاجرا بوده و در حال اعمال است.
 • یکشنبه بیستم تیرماه ۱۴۰۰
  جزئیات سند سیاست‌های صنعتی ایران تا ۱۴۰۴ با تمرکز بر ۱۰ رشته فعالیت بررسی شد
  به نقل از دنیای‌اقتصاد : وزارت صمت از مسیر صنعتی کشور در چهار سال آینده براساس یک سند سیاستی جدید رونمایی کرد. وزارت صمت در تدوین این سیاست سعی کرده با الگوگیری از سیاستگذاری مدرن صنعتی که عمدتا در کشورهای اروپایی و شرق آسیا متداول است، بر ۱۰ رشته فعالیت «لوازم خانگی»، «نساجی، پوشاک و چرم»، «تجهیزات پزشکی»، «شیمیایی و دارویی»، «تجهیزات برقی، ارتباطی و نیروگاهی»،‌ «ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی و صنعتی»، ‌«فلزات اساسی، فولاد، آلومینیوم و مس»، «صنایع غذایی»، «پتروشیمی، لاستیک و پلاستیک» و «صنعت حمل‌و‌نقل» به‌عنوان صنایع پیشران متمرکز شود و اهداف کمی توسعه را در دو سناریوی رشد ملایم و رشد شتابان، پیش‌بینی کند.
 • شنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰
  در ابتدای معاملات امروز؛ به نقل از خبرگزاری مهر :شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰ با افت ۳۱۳۲ واحدی به یک میلیون و ۲۷۸ هزار و ۹۰۴ واحد رسید.
 • شنبه پنجم تیرماه ۱۴۰۰
  قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۰.۶۴ درصد رشد کرد و به ۷۶.۰۴ دلار رسید.

  قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا هم ۰.۸۹ درصد رشد کرد و به ۷۳.۹۵ دلار رسید.

  به این ترتیب رشد این هفته شاخص برنت به ۳.۳۴ درصد رسید و شاخص نفت آمریکا هم این هفته را با رشدی ۳.۰۹ درصدی به پایان رساند.
 • پنجشنبه سوم تیرماه ۱۴۰۰
  رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: استان اصفهان در سال ۹۸ از لحاظ شاخص محیط کسب و کار ۲۶ بود و در حال حاضر به رتبه ۱۲ کشوری رسیده ایم.
  رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان، سرای رشد و نوآوری اتاق را جریان دانش در واحد های اقتصادی خواند و اظهار کرد : دانشگاه های صنعتی ، آزاد واحداصفهان، هنر و علمی و کاربردی به صنعت متصل شدند و طرح هم صدای اتاق بازرگانی عملیاتی ترین طرح شناخته شده توسط وزارت علوم شناخته شد.
 • چهارشنبه دوم تیرماه ۱۴۰۰
  گمرگ امروز امار سه ماهه صادرات کشور را اعلام ومدعی شد که صادرات به عراق به رقم ۲/۳ میلیارد دلار رسیده است که خبر بسیار خوشحال کننده ای است ونشانه افزایش صادرات ماهانه از حدود ۵۵۰ میلیون دلار به بیش از ۷۵۰ میلیون دلار دارد
  نکته عجیب این امار افزایش صادرات قابل توجه در خردادماه است که یکباره صادرات از ۹۵۰ میلیون دلار در دو ماهه اول امسال به رقم ۲/۳۰۰ میلیون دلار در پایان خردادماه برسد که حاکی از صادرات ۱/۳۵۰ میلیون دلاری در خردادماه میباشد که با امار کامیونهای حمل بار صادراتی در مرزهای عربی همخوانی ندارد( حدود ۵۰۰ کامیون عراقی در روز) به نظر بنده احتمالا یک فاکتور مربوط به صادرات چند ماهه گاز صادر شده و باعث افزایش فوق العاده امار سه ماه صادرات به عراق شده است، به هرحال این رقم صادرات قابل ملاحظه می باشد ونشانه پتانسیل بازار عراق برای جذب کالای ایرانی می باشد.
 • پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  پیرو اقدامات و هماهنگی‌های به عمل آمده با اتاق بازرگانی بين‌‌المللي (ICC)، اتاق بازرگانی بندرعباس از این تاریخ به عنوان اتاق بازرگانی که می‌تواند در زنجیره بين‌‌المللي اعتباربخشی گواهی مبدا مبادلات تجاری فرامرزی خود را انجام دهد، شناخته می‌شود.
 • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  گام اول مانع‌زدایی از کسب‌وکارها چیست؟ اسم رمز ۱۹ مخل تولید اعلام شد و برای تعیین تکلیف روی میز هیات مقررات‌زدایی قرار گرفت. گزارش وزارت «صمت» حاکی از این است که از میان ۱۹ مجوز، رویه یا مقرره که در واقع مخل تولید هستند و عموما برون‌دستگاهی به حساب می‌آیند، ۹ مورد در بخش صنعت، ۵ مورد در بخش معدن و ۵ مورد نیز به بخش اصناف مربوط است.

ملاقات با ما

اصفهان، خیابان شهید دکتر باهنر، کوچه شهید جمال محمد رضایی، پلاک ۱۹۰، ساختمان ایران،طبقه ۴, واحد۷

 

تماس با ما

تلفن:       ۳۳۳۸۵۱۳۷ ۰۳۱ ۹۸+
فکس:     ۴۳۸۵۵۴۶۰ ۰۲۱ ۹۸+

ایمیل ما

info@rns-co.com

info@rns-co.com